Otvoriť menu
Logo
Otvoriť vyhľadávanieuser-icon

Prihlásiť sa

Prejsť na košík
0

900.99 EUR

Nohavice Alberto - PANTS WE LOVE

09.05.2023

Trendy

Poznáte nemeckú značku Alberto - špecialistov na nohavice? 

ALBERTO európskou kultúrou a nemeckou precíznosťou ovplyvnená značku nohavíc v pohybe, vyvinutá pre ľudí v pohybe. Ľudia, ktorí si cenia kvalitu, pohodlie a slobodu, ľudia, ktorí hľadajú relevantnosť a zároveň nachádzajú štýl. Značka, založená asi pred 100 rokmi s cieľom stať sa dynamickou, inovatívnou prítomnosťou v medzinárodnom módnom svete a zároveň neustále stanovovať nové štandardy, zostala verná svojmu základnému étosu dodnes. Svedčia o tom súčasné remeselné hodnoty a dizajn, ako aj vlastný koncept store spoločnosti alebo použitie inteligentných interakčných systémov ovládaných hlasom. To, čo začalo ako malý výrobca nohavíc, je už dávno firmou s medzinárodným vplyvom na módu. Značka, ktorá si dala za cieľ predvídať potreby svojich zákazníkov a skombinovať ich do inšpiratívneho konceptu životného štýlu, ktorý je relevantnejší než trendy.

Pants We Love – Milujeme nohavice – toto je slogan značky ALberto, ktorý znie skôr ako prísľub. V skutočnosti  však znamená ešte oveľa viac - je to záväzok, ktorý trvá už viac ako 100 rokov.

Tento nápadný pútač stelesňuje minulosť, súčasnosť a budúcnosť výroby nohavíc: socha Golden Denim navrhnutá nábytkovým dizajnérom a dlhoročným priateľom spoločnosti ALBERTO Jochemom Reichenbergom predstavuje míľnik v histórii spoločnosti ALBERTO. Pri príležitosti 100. výročia spoločnosti teraz spoločnosť so sídlom v Mönchengladbachu posiela svoje #goldenpants na virtuálne cesty v rámci AR (augmented reality) foto-participation kampane podporovanej fanúšikmi a najnovšími technológiami.

Tento záväzok značka Alberto prenenáša do svojich nohavíc, do materiálu, do dizajnu, strihu. Vyrobiť každé nohavice Alberto znamená asi 40 krokov, každý pár pozostáva minimálne z 36 dielov, ktoré sú poskladané s veľkou presnosťou. Každé nohavice poskytujú svojmu majiteľovi unikátny pocit, že sú vyrobené na mieru „práve pre neho“. Bolo to tak od samého počiatku a je to udržiavané dodnes už štvrtou generáciou rodiny zakladateľa Dr.Alberta Dormannsa, ktorý položil v roku 1922 základný kameň pre svoju výrobu nohavíc v opustenej budove fabriky patriacej jeho zosnulému dedkovi.

Albert si založil vlastnú spoločnosť pod názvom „Dormanns Trouser Factory“ a na začiatok použil zbytky zdedených zásob z reklamácií a vzoriek, aby začal vlastnú výrobu. Po vojne sa majiteľ v roku 1950 rozhodol špecializovať sa výlučne na pánske nohavice. V blízkosti vybudoval novú továreň. Nová kolekcia obsahovala rôzne druhy nohavíc od športových až po formálne. Po Albertovej smrti v roku 1968 jeho dcéra Marie- Lore Walendy zdedila biznis a fabrika dostala nové meno Albert Dormanns Nachf. GmbH & Co. Výrobu presunula  do Monchengladbach, kde spoločnosť sídli dodnes. Vnuk zakladateľa Georg Walendy mal iba 24 rokov, keď začal pracovať v spoločnosti v roku 1977. Začal sa venovať vývoju nových moderných strihov, látok a vzorov, ktoré výborne sedia zákazníkom. Jeho podnikateľský duch a tvorivosť priniesla výrazný úspech. V ére, kedy taliansky štýl bol nevyhnutnosťou, začali byť uvádzané nové výrobky tohto nemeckého výrobcu pod značkou Alberto. Značka Alberto bola zároveň odkazom na zakladateľa spoločnosti a v roku 2003 sa stala súčasťou mena spoločnosti.

Firma Alberto má veľmi jednoduchú tradíciu - tou je vášeň vyrábať čo najlepšie nohavice, najkrajšiu módu pre svojho zákazníka, ako aj záväzok voči svojim vyše 1300 zamestnancom po celom svete. Všetky zárobky spoločnosti sú reinvestované výhradne do vlastného biznisu s jednoznačným cieľom byť neustále na špičke odvetvia. Byť na špičke je vášňou, svedčí o tom aj nedávný pokus a testovanie denimových nohavíc na streche centrály počas jedného roka – Roof Destroy Denim test, ktorý by sa mohol zdať šialeným, ale len dokazuje vášeň značky pre svoje nohavice a ich kvalitu.

Alberto svojou ročnou produkciou dokáže ovinúť svet 7-krát, čo je ekvivalent 280 miliónov kilometrov látky použitej ročne na výrobu ich nohavíc pri použití 2,5 milióna gombíkov.

Každé nohavice sú vyrobené s vysokou precíznosťou. Toto je len jeden z dôvodov, prečo majú nohavice Alberto toľko verných zákazníkov po celom svete.

    

Jednou z významých inovácii bol v roku 2004 vývoj nohavíc špeciálne pre golf, ktorý bol iniciovaný nemeckým golfistom českého pôvodu Alexom Čejkom a stal sa významnou časťou portfólia spoločnosti. Od roku 2012 majú prístup k tejto výnimočnej golfovej kolekcii už aj ženy a od úplného uvedenia sa stali senzáciou na golfovom trhu.

Sme obzvlášť hrdí, že predajňa Golf Centrum je partnerom firmy Alberto od samého začiatku ich golfového programu a ich produktami prinášame veľa radosti a spokojnosti našim zákazníkom.

Alberto – Pants We Love.

 

Galéria